czwartek, 8 września 2016

FASCYNATORY ŻAŁOBNE

Dziś post trochę smutny...ale wróciłam właśnie z pogrzebu.. Natchnęła mnie myśl, którą chciałam Wam przekazać. Otóż.. nakrycia głowy wypada także zakładać w tym dniu, kiedy żegnamy swoją najbliższa osobę. To wyraz szacunku dla niej.. Skrywamy swój płacz za czarną woalką.. 

"Pogrzeb jest uroczystością, do której musimy się odpowiednio przygotować. Ceremonia ta ma na celu ostatnie pożegnanie zmarłego i wymaga okazania mu szacunku, który należy wyrazić również odpowiednim strojem.
Pomimo tego, że tradycyjnym kolorem żałobnym jest czerń to w obecnych czasach możemy sobie pozwolić na pewne odstępy od tej zasady. Wyjątek ten jednak nie dotyczy najbliższej rodziny zmarłego.
Mężczyźni: Jeśli chcesz być ubrany zgodnie z tradycją to załóż czarny garnitur, białą koszulę i ciemny krawat. Może to jednak być również czarny garnitur i czarny golf czy czarna koszula (bez krawata, guzik pod szyją rozpięty). Buty wybierz eleganckie, mogą to być półbuty lub mokasyny. Oczywiście muszą być czyste i wypolerowane. Nie zakładaj butów sportowych, trekkingowych ani tenisówek.
Kobiety: Jeśli chcesz być ubrana w sposób tradycyjny załóż czarny kostium (spodnie lub spódnica o długości co najmniej do kolan). Możesz również rozważyć następujące opcje: Jeśli jest lato, wybierz czarną, prostą sukienkę (co najmniej do kolan). W zimie możesz założyć czarną spódnicę, czarny sweter z długimi rękawami, lub czarną sukienkę (nie za krótką). Buty powinny być pełne – obojętne czy będą to buty na obcasie, czy czółenka, jednak palce u stóp powinny być zakryte. Na głowę możesz założyć kapelusz z woalką (dotyczy to wyłącznie najbliżej rodziny).
Dzieci: Dzieci powinny być również odpowiednio ubrane. Chłopcy mogą ubrać czarny garnitur zaś dziewczynki czarne, proste sukienki (bez cekinów ani rzucających się w oczy ozdób). Jeśli chodzi o buty najlepszym wyborem będą balerinki dla dziewczynek oraz czarne półbuty dla chłopców, mokasyny lub nawet czarne tenisówki.
Znajomi i przyjaciele rodziny: Osoby, które nie są bliskimi członkami rodziny nie muszą ubierać się na czarno. Oczywiście należy unikać wszystkich jaskrawych kolorów, jednak możemy wybrać coś w odcieniach szarości, ciemnej wiśni, zieleni, granatu czy brązu.
Dodatkowe wskazówki:
  • Zawsze należy ubierać się stosownie do pogody i pory roku. Jeśli pada deszcz, należy zadbać o stonowaną kolorystycznie parasolkę. Oczywiście nie musi być to parasolka koloru czarnego, jednak lepiej nie brać parasolki w kolorach neonowych i zbytnio rzucających się w oczy.
  • Jeśli ma się parasolkę a zaczyna padać deszcz ładnie jest zaoferować ją osobie starszej (lub przytrzymać jej nad głową).
  • Jeśli jest zima wówczas panowie powinni pamiętać, aby ściągnąć czapkę w kościele i w trakcie ceremonii pogrzebowej przy grobie zmarłego.
  • Zimą panie, które zdecydowały się założyć sukienki czy spódnice powinny pamiętać o grubych rajstopach. Zarówno w kościele jak i cmentarzu można szybko przemarznąć.
  • Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w chusteczki higieniczne. Jeśli nie przydadzą się nam, to mogą przydać się komuś innemu.
  • Unikaj zbyt dużej ilości biżuterii. Wybierz delikatne perełki, stonowaną bransoletkę, prosty łańcuszek. Jeśli na co dzień nosisz dużo pierścionków czy kolczyków to ogranicz ich ilość na tę okazję.
  • Kobiety powinny unikać szpilek. O ile w kościele będą prezentować się dobrze, to na cmentarzu, gdzie jest dużo ziemi i błota, nie będą zbyt wygodne (zwłaszcza jak będzie padać deszcz)." 
źródło cytatu: [http://www.nekrologi-kondolencje.pl/Informator/37/Jak_sie_ubrac_na_pogrzeb]
Jeśli czytasz ten post i potrzebujesz fascynator w czarnym kolorze napisz do nas: zamowienia@yokodesign-fascynatorory.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz