czwartek, 13 listopada 2014

PORADY: FASCYNATOR - JAK GO NOSIĆ?


Otwieramy cykl postów z poradami.. Często otrzymuję od Was pytania, jak nosić fascynatory, jak je dobierać? Czy każda kobieta może założyć fasycnator? Te i inne pytania padają podczas przymiarek, projektowania dla Was wymarzonego nakrycia głow.. Zatem mam nadzieję, że cykl porad pomoże Wam w wyborze odpowiedniego modelu i rozjaśni wątpliwości.

Zacznę od wyjaśnienia Co to jest fascynator?
Fascynator to niewielka ozdoba głowy, noszona z boku głowy. Mocowana na grzebieniu, opasce lub spince klipsowej. Szyty jest ręcznie zazwyczaj z sinanamy (włókno bananowca), zdobiony piórkami, woalką, koralikami.
Często zadawane przez Was pytanie Czy fascynator należy zdjąć po wejściu na salę balową, weselną tak jak kapelusz?
Fascynator nie jest kapeluszem..Jest dodatkową ozdobą uzupełniającą naszą stylizację. W fascynatorze można bawić się podczas całej imprezy. 

Jak nosić fascynator? 
Tak jak pisałam powyżej, nosimy go z boku głowy, tuż nad linią brwi. Wszytko zależy także od fryzury jaką mamy. Podczas pierwszych przymiarek zazwyczaj pytam Was o całą stylizację, także o fryzurę, gdyż to także pomaga nam w odpowiednim doborze modelu. 
Możemy także w przypadku np. fascynator w postaci kwiatów wpinać go z boku w kok.


Jak dobrać odpowiedni dla siebie model?
Należy pamiętać o odpowiednich proporcjach. Jeśli jesteś drobną osobą, masz małą głowę, wybierz mniejszą formę. Duża może Cię przytłoczyć. Pamiętaj także, że fascynator ma uzupełniać stylizację.
Jeśli masz bardzo strojną sukienkę, wybierz mniej ozdobny fascynator i odwrotnie. 
"Bogata" sukienka i mocno ozdobny fascynator mogą okazać się w połączeniu razem..zestawem kiczowatym..Zatem należy trzymać i tutaj proporcje.

Jak wygląda procedura przygotowania zamówienia indywidualnego?
Jeśli jesteś z Poznania i okolic..dzownisz do pracowni i umawiasz się z projektantką na konkretny termin.. Proszę  zazwyczaj, abyś wiedziała już, jaką będziesz mieć fryzurę, dodatki oraz sukienkę..
W pracowni przymierzasz kilka modeli, które najbardziej Ci odpowiadają, zdradzasz mi także, jakie są Twoje marzenia co do nakrycia głowy, a ja wstępnie nakreśla projekt, który Ci wykonam.
Czas oczekiwania do 2 tygodni..ale zazwyczaj jest to krótszy czas oczekiwania..

Jeśli jesteś z innego miasta w Polsce, a marzysz o fascynatorze YOKOdesign...Dzwonisz do projektanta, czyli do mnie..Rozmawiamy o Twoich marzeniach związanych z nakryciem głowy, a na maila wysyłasz zdjęcia swojej postaci, sukienki, dodatków, itp. Projektant odsyła kilka propozycji... Po ustaleniu ostatecznej wersji, wykonujemy dla Ciebie fascynator i wysyłamy na wskazany adres :D

Na dziś to tyle porad.. Czekam na Wasze maile z pytaniami.. fascynatory@tlen.pl

Pozdrawiam
Projektantka YOKOdesign
Ewa Okularczyk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz