niedziela, 3 marca 2013

SZAFA: Okulary - niebagatelny dodatek

Dzisiejszy post będzie o okularach. Jak zmieniają nasz styl? Przedstawię Wam także niezwykłą markę "Niebagatela", która moim zdaniem wprowadza prawdziwą rewolucję w designie oprawek.Okulary to ważny element naszego stylu. Mogą być korekcyjne, przeciwsłonecznem lub tzw. zerówki, które są tylko ciekawym dodatkiem wypełniającym nasz ubiór.

Znane od lat, niektóre stały się wręcz ikonami stylu. Każdy z nas widział okrągłe oprawki wylansowane przez Johna Lennona, nazywane potocznie "lennonkami".


Ja osobiście uwielbiam ogromne okulary w stylu Jackie Kennedy-Onassis tzw. "muchy".

Ikoną mody stały się także Ray-bany z antyodblaskowa powłoką. Firma Bausch&Lomb w 1936 roku stworzyła je na zamówienie wojska dla sił powietrznych. Miały one na celu chronić wzrok pilotów. Wkrótce zyskały one popularność wśród myśliwych, policjantów, wędkarzy. W latach pięćdziestątych przeżyły niezwykłą popularność, m.in za sprawą znanej wszystkich Audrey Hepburn w "Śniadaniu u Tiffany'ego".

Okulary to niezwykły dodatek, który ratuje nas w wielu sytuacjach chociażby wtedy, gdy nie mamy czasu na makijaż. Należy pamiętać o odpowiednim doborze kształtu okularów do kształtu twarzy. 
Poniżej kilka rad, które znalazłam na YOUTUBE. TUTAJ lub poniżej.


Wraz z markami "Niebagatela", "She Bijou" oraz Butikiem Amarante przygotowałam dla Was stylizację. Całość uzupełniłam oczywiście fascynatorem inspirowanym drewnem.

FOTO: ŁUKASZ BARTKOWIAK (FOTO4STYLE)
MAKIJAŻ: KATARZYNA BARTKOWIAK
STYLIZACJA: EWA GRYSZKIEWICZ-AMAR (BUTIK AMARANTE)
 OKULARY: NIEBAGATELA
BIŻUTERIA: SHE BIJOU
FASCYNATOR:YOKOdesign
POKROWIEC: FARBOTKA

Okulary marki "Niebagatela" charakteryzują się niezwykłym designem. Są wykonane z drewna egzotycznego. Dzięki temu oprawki są lekkie. Całość ubrana w przepiękny pokrowiec marki "Farbotka".

Porozmawiałam z właścicielem marki "Niebagatela" Łukaszem Marzeckim o designie, okularach.. W końcu on wie o oprawkach najwięcej.

Skąd pomysł na tak niebagatelne okulary?
Pomysł zrodził się  z miłości do natury  i dobrego design.  Zawsze drzemało we mnie pragnienia stworzenia czegoś  ‘’niebagatelnego’’… kiedy miałem w ręku kawałek drewna i zobaczyłem przed sobą kogoś w okularach, coś we mnie drgnęło…..I to chyba był ten życiowy przełomowy moment, bo doskonale odnajduję się w tej rzeczywistości.

Jakich materiałów używasz do produkcji okularów?
Drewna J Przede wszystkim są ta gatunki egzotyczne, dzięki ich naturalnym warunkom temperaturowym, mają bardzo ciekawą  i kolorową fakturę. Oczywiście są też rodzime gatunki, jak jesion, staram się z nich także wydobyć naturalne piękno.  Cały czas jestem otwarty na nowe gatunki , trzeba się z nimi oswoić, zaprzyjaźnić, żeby zaufały i współpracowały, to bardzo długi, ale wdzięczny proces !

Czy okulary marki „Niebagatela” są tylko przeciwsłoneczne, czy także mogą służyć jako oprawki szkieł korekcyjnych?
Oczywiście w ofercie są okulary przeciwsłoneczne jak i oprawki do których można włożyć szkła korekcyjne.

„Niebagatela” to bardzo świeża marka, działająca od grudnia 2012. Jak została przyjęta przez rynek design? Masz już jakieś pierwsze sukcesy na swoim koncie?
Tak, to bardzo świeża marka, bardzo cieszę się z debiutu okularów na rynku.
Zależy kto jak definiuje sukces, jeśli chodzi tylko o pojęcie materialne, to tego typu zagadnienia, zostawiam daleko za sobą, gdyby były moim celem, nie poświęciłbym się tak okularom…
Podczas tworzenia, obcuję z naturą i największą nagrodą jest dla mnie uśmiech człowieka, który chce założyć drewniane okulary, czuje je, widzi i na końcu mówi, że strasznie mu się podobają J To jest moja definicja sukcesu.

Jaka jest Twoja misja? Uważam, że te okulary to hit na rynku, który naciska na wszystko, co jest związane z ekologią. Wpasowujecie się w ten rytm swoim produktem.
Bardzo trafne pytanie, tak mam jasno określoną wizję rozwoju , docelową grupę odbiorców i plan. Wzięliśmy coś od natury i oddajmy coś z nawiązką. Chcę by z każdej sprzedanej oprawki sadzone było drzewo w Polsce ! Te 3 kroki, to właśnie misja !

Dla jakich ludzi jest marka „Niebagatela”?
Okulary są dla ludzi bardzo świadomych… szanujących naturę, lubiących dobry styl, niepowtarzalność , indywidualizm, oraz luxus , odczuwalny przez duszę…

Gdzie można nabyć okulary „Niebagatela”?
Z uwagi na jasno określoną wizję rozwoju marki oraz grupy odbiorców, nie będę one dostępne w szeroko rozumianych salonach optycznych,  Jest kilka ciekawych punktów ( oczywiście i salony ) z którymi  budujemy relację.

Czy okulary będą jedynym produktem marki „Niebagatela”? Planujesz rozszerzyć asortyment o inne produkty? Jeśli tak, to jakie?
Nie, zdecydowanie żyję okularami i tylko przez ’’ drewniane okulary ‘’ widzę swoją przyszłość.

Nie mogę nie zapytać, jakie masz plany na przyszłość, oczywiście związane z marką „Niebagatela”?
Jest to dalszy, świadomy i konsekwentny rozwój marki, w ostatnim czasie, pojawiło się kilka bardzo ciekawych projektów, na pewno w 2-3 weźmiemy udział i będzie o tym głośno.

Okulary posiadają przepiękne pokrowce. Skąd pomysł na współpracę właśnie z marką Farbotka?
Tak, z Farbotkowymi pokrowcami jesteśmy od początku, oglądając pokrowiec, od razu widać tam, ludowe wzory, świadczy to o właścicielce marki, że podobnie jak w Niebagatela, wszystko wzięło się od środka i od korzeni.

Jakie masz marzenia związane z marką?
Chciałbym żeby świat, stał się bogatszy …tzn. żeby było dzięki nim rzeczywiście więcej tlenu…i  żeby człowiek stał się bogatszy, wrażliwszy na piękno i otaczający go świat.

Jak wygląda proces przygotowania okularów?
Proces przygotowanie okularów jest bardzo skomplikowany, od wyboru gatunku drewna do oddania Klientowi gotowych  oprawek jest długa droga, czasem trwająca nawet 30 dni.
Jest to ciężka droga, przy której towarzyszą mi, skupienie,  trud, nieudane próby, długie godziny żmudnej pracy, a na końcu  uśmiech  i to jest wymarzona droga J
Zapraszam do odwiedzenia kilku kroków, podczas oglądania fotorelacji.
Miłego popołudnia :)

LITERATUTA:
"10 SPOSOBÓW NA MODĘ WEDŁUG MAI SABLEWSKIEJ" MAJA SABLEWSKA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz