sobota, 9 marca 2013

SZAFA: Mała czarna

"Mała czarna - sukienka, która stawia Panów na baczność."

Sukienka w kolorze czarnym, bo o niej mowa. Sprawdza się w każdym momencie. Stąd przekonanie stylistek i znawców mody, że każda kobieta powinna być w posiadaniu takiej sukienki.
Dobrze dobrana, o klasycznym prostym kroju może nam posłużyć kilka dobrych lat. Sprawdza się prawie w każdej okoliczności: do pracy, do teatru, na spacer... Jej ostateczny wygląd zależeć może od dodatków.

Pojawienie się "małej czarnej" zawdzięczamy oczywiście Coco Chanel. To właśnie ona uszyła swoją pierwszą, prostą czarną sukienkę w latach dwudziestych XX wieku. W czasach, gdy modne były gorsety, drapowania, halki, hafty.
COCO CHANEL
Była kobietą, którą "drażniła" moda tamtych czasów. Kochała prostotę. Uważała, że kolor czarny jest kolorem elegancki. W tym miejscu polecam biografię "Coco Chanel" Cristiny Sánchez-Andrade. 

Wracając do samej sukienki. Pierwszy model "malej czarnej" był nowatorski, choć nie podkreślał kobiecych kształtów. Była to sukienka o raczej luźnym fasonie. Miała być praktyczna, a nie strojna. Z czasem projektanci zmieniali jej krój, dopasowując ją do obowiązujących trendów w modzie. Dziś "mała czarna" jest w wielu fasonach.
W sklepie internetowym www.perhapsme.com możemy dostać przeróżne kroje i fasony. Oto kilka z nich.

TROLL 

MOHITO

MOHITO

TOP SECRET

Ambasadorką "malej czarnej" była oczywiście  bohaterka "Śniadania u Tiffany'ego" Audrey Hepburn, która zaprezentowała przepiękną kreację Givenchy.Mała czarna nadaje się prawie na wszytkie okazje. Prawie? Dlaczego? Nie nadaje się na ślub, chrzciny i inne uroczystości, na których unika się czerni.

Jej fenomen tkwi w kolorze. Czarna barwa powoduje,że wyglądamy szczuplej. Kolor czarny jest bardzo elegancki. Możemy ją zestawiać z wieloma dodatkami, kolorowymi butami, naszyjnikami. Oto kilka propozycji.
 Klasyczny zestaw z prostą "małą czarną". Elegancki i dystyngowany.
Zestaw bardziej zwariowany, karnawałowy z odrobina szaleństwa.

Kilka kolorowych dodatków, aby rozwiać czarną barwę sprawia, że stylizacja robi się ciekawa.

Jak dobrać "małą czarną"?
  1. Panie o długiej, łabędziej szyi lepiej będą wyglądały w sukienkach z dekoldem w serek, gorzej zatem w wysoko zabudowaną górna partia sukienki.
  2. Panie o szerokich ramionach nie powinny wybiera ć sukienek wzorowanych na kimonach, gdyż spowoduje on poszerzenie optyczne sylwetki. 

POLECAM:
SKLEP INTERNETOWY PERHAPSME

Miłego weekendu :)


LITERATURA:
"LEKCJA STYLU" JOLANTA KWAŚNIEWSKABrak komentarzy:

Prześlij komentarz