sobota, 23 lutego 2013

SZAFA: Biżuteria personalizowana
Jesteśmy już po Walentynkach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby podarować bliskiej osobie niepowtarzalną biżuterię. Dziś post o biżuterii personalizowanej i marce She Bijou, która jest w stanie wyczarować cuda.Biżuteria personalizowana podbiła rodzimy rynek. Każdy może mieć swoją niepowtarzalną, osobistą biżuterię z imieniem, myślą przewodnią. Takie cuda wyczarowuje między innymi She Bijou i o fenomenie biżuterii personalziowanej porozmawiałam z właścicielką owej marki.


Skąd pomysł na personalizowaną  biżuterię?
Biżuteria personalizowana nie jest nowością na rynku światowym. W Stanach Zjednoczonych sprzedaje się w setkach tysięcy egzemplarzy, stała się ona tam techniką biżuteryjną. Podziwiałam ją u zagranicznych artystów od lat i nie rozumiałam dlaczego w Polsce jeszcze nikt się tym nie zajął. Dlatego też odłożyłam ambitne projekty, drogie srebrne wire wrappingowe wzory biżuterii i sięgnęłam po mosiądz i miedź by móc spróbować swoich sił w produkcji biżuterii personalizowanej, Byłam bardzo ciekawa jak Polacy postrzegają taką biżuterię i czy się przyjmie na Polskim rynku. Ku mojemu zaskoczeniu szybko biżuteria "She" stała się rozchwytywana i teraz nie mam wątpliwości ze był to krok w dobra stronę, Polacy potrzebują takiej biżuterii.

Dlaczego nazwa SHE? Czy Tworzycie także biżuterię dla Panów?
Nazwa She została wymyślona przez koleżankę Martę Szafraniec która zastanawiała się nad nazwa dla swojej firmy. Przy okazji rozmowy zdradziła mi pomysł na nazwę jednak zdecydowała się nazwać swoją firmę całkiem inaczej – Saffa. Tak wiec nazwa She pozostała wolna i nie dawała mi spokojuJ Nie była mi wtedy zbyt potrzebna bo tworzyłam biżu w innym klimacie i pod swoim imieniem i nazwiskiem.  Później pojawił się pomysł na stworzenia biżuterii bardziej modowej, dla młodzieży, tańszej, kolorowej i do niej bardzo spasowała nazwa She Fakt po wykonaniu loga, znaczków reklamowych itp. Miałam wątpliwości, czy to był dobry pomysł, ale okazało się ze na rynku nazwa była trafna – krótka, wpadająca w ucho i oko. Mimo nazwy She czyli kojarzącej się z biżuteria dla kobiet zdarza nam się wykonywać biżuterię męską i biżuterię unisex.Jak wygląda zainteresowanie z Polsce biżuterią personalizowaną?
Z miesiąca na miesiąc coraz bardziej rośnie. Na rynku była już biżuteria personalizowana ale troszkę inna, ja wykonuję biżuterię hand made, a nie modową. I myślę że to trafia do ludzi.

Jakich materiałów używacie do produkcji biżuterii?
Przede wszystkim: mosiądz, miedź, alpaka, sznurki, a także rzemienie, muszle koraliki itp – wszystko co może nadać koloru biżuterii.

Można u Was zamówić napis, imię, motto. Czy można także zaprojektować indywidualnie wygląd biżuterii? Spełniacie też takie marzenia?
W naszym butiku można od ręki zamówić gotowe modele z własnym napisem, imieniem mottem itp. Zdaża się również, że realizujemy zamówienia specjalne. Trafiają się klienci, którzy mają własną wizje na biżuterię, a ja staram się ja jak najlepiej odtworzyć:)Jakie było najbardziej zwariowane lub nietypowe zamówienie?
Nie  miałam jeszcze zamówienia, które by mnie zaskoczyło, zbyt długo pracuje w tej branży i zbyt dużo widziałam żeby mnie coś szczególnie zaskakiwało. Jedynie teksty na bransoletkach czasem wywołują zdziwienie na mojej twarzy

Wzorów biżuterii ”She ” jest mnóstwo. Skąd czerpiecie inspiracje?
Dużo pomysłów pochodzi z zagranicy, gdzie tak jak pisałam biżuteria personalizowana jest bardzo popularna i wykonuje ją mnóstwo ludzi. Wiec pomysły były sprawdzone wykonane tylko w naszej wersji. Nie jest to kopiowanie, tak jakby ktoś mógł powiedzieć – nie kopiujemy wzorów. Tworzenie takiej biżuterii to technika, są pewne „oklepane” wzory które stały się jej częścią i wszyscy bez wyjątku którzy wykonują biżuterię personalizowaną mają takie projekty w swoim asortymencie – mamy i my. Czasem pomysły przychodzą same i projekty są oryginalne. Pomysły można czerpać naprawdę z wszystkiego- z materiałów które leża na biurku, kombinacji koralików, z wzorów na firankach, kształtu liści, chmur, kropel wody, wzorów na tkaninach…. Wszędzie kryje się coś co można pokazać w biżuterii

Czy trendy w modzie są Waszym wyznacznikiem?
I tak i nie. Przede wszystkim robię to co mi się podoba i na co mam ochotę, a gdy już wystawię biżuterię robię to, co zamawiają klienci. Wtedy wiem co jest najbardziej oblegane. Prawdę mówiąc od miesięcy nie mam czasu na wprowadzanie nowych kolekcji, zainteresowanie jest tak duże, że zaczyna brakować mi rąk do pracy.

Gdzie można nabyć biżuterię „She ”?
Obecnie sprzedaż biżuterii She prowadzona jest w butiku www.she-bijou.pl oraz za pośrednictwem galerii Pakamera.

Jakie macie plany na przyszłość, oczywiście związane z marką „She ”?
Rozwijać się wprowadzać nowe projekty, ciekawe rozwiązania, i jeszcze większą ilość modeli personalizowanej Zrealizować wszystkie pomysły na kolekcje, pozyskać jeszcze większą liczbę klientów, i postarać się by marka She była coraz bardziej rozpoznawana.

Jak wygląda proces przygotowania biżuterii personalizowanej? 
Biżuteria She robiona jest ręcznie. Każdy wzór przygotowany jest od podstaw ręcznie. Nawet, gdy korzystamy z elementów takich jak końcówki do rzemieni, zawieszki to są to elementy odlewane lub wycinane i dostarczane do nas w stanie surowym wymagającym obróbki. Metale z jakich powstaje biżuteria She nie są dostępne w gotowych półfabrykatach gotowych do montażu. Wszystko dlatego, że nie używamy elementów, które są powlekane i mogą się zetrzeć. Każdy element więc potrzebuje czasu by powstać. By z surowego przebarwionego, chropowatego kawałku metalu wyszło coś efektownego. 

Poniżej fotorelacja z życia pracowni She Bijou.Przygotowałam dla Was stylizację z markami  She Bijou, Niebagatelą, Farbotką i butikiem Amarante.ZDJĘCIA: ŁUKASZ BARTKOWIAK
MAKIJAŻ: KATARZYNA BARTKOWIAK
STYLIZACJA: BUTIK AMARANTE
FASCYNATOR: YOKOdesign
BIŻUTERIA: SHE BIJOU
OKULARY: NIEBAGATELA


Milego weekendu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz